PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698801}

Mike Tyson szczery do bólu

Mike Tyson: Undisputed Truth
7,3 2 406
ocen
7,3 10 1 2406
Mike Tyson szczery do bólu
powrót do forum filmu Mike Tyson szczery do bólu

Po tym filmie pokłaniam się nisko Spikowi Lee, niżej niż wcześniej. Znaczy to tyle, że uważałem go za legendę kina już wcześniej, jak wiele osób, zasłużenie i wogóle - wiadomo, ale po tym filmie/dokumencie legenda zakotwiczyła w mojej głowie po wsze czasy w pełni wybrzmiewając zrozumieniem wyjątkowości talentu reżysera.
W tym filmie Mike Tyson ma za zadanie ukazać się bardzo realną i ciekawą postacią, a sposób w jaki Spike Lee pokazał ten fakt - a jest to fakt (okazało się w moim przypadku)- umożliwił mi spędzenie niesłychanie przyjemnego wieczoru przed ekranem. Takiej dawki realu, wystudiowanego w jakimś stopniu ale nie za dużym:) dawno nie oglądnąłem. Mike naprawdę opowiada ciekawą historię, sposób mówienia, zachowanie są bardzo....egzotyczne, można powiedzieć witaj w Ameryce. Jeśli coś mówi o Stanach w tych czasach to takie filmy na pewno, w znaczącym stopniu pokazują jaka jest ogólna kondycja pewnej grupy ludzi zamieszkującej ten niesamowity kraj. Wyjątkowe studium socjoliczne, społeczne i wogóle whatever you want fuc**kers!! Mike Tyson!! ;)

ocenił(a) film na 10
bolandrotor

Genialny dokument ktory niestety byl malo promowany przez co nie zrobil furory na swiecie.Tak madre i ciekawe dokumenty powinny zdobywac najwieksze laury i nagrody poniewaz sa o czyms waznym.Nie jest to bezsensowny belkot zrobiony tylko i wylacznie dla kasy.Wiem jedno ze M.TYSON mial trudne dziecinstwo i wychowywal sie w patologicznym srodowisku(w domu jak i na ulicy wsrod gangsterow penerow prostytutek zlodzieji...)ale zawsze mial dobre serce i byl dobrym czlowiekiem.Wiadomo ze zszedl na zla droge i byl przestepca ale w glebi duszy zawsze byl dobrym czlowiekiem ktory po prostu nie mial normalnego domu.Az strach pomyslec co by z nim bylo gdyby nie poznal w swoim zyciu K.DAMATO ktory zaszczepil w nim dyscypline i zachecil do uprawiania boksu.Wydaje mi sie ze TYSON nie poznajac tego faceta oraz jego rodziny ktora traktowala go jak wlasnego syna gnilby do teraz w wiezieniu za jakies morderstwo lub by byl w grobie usmiercony jakims ujowym narkotykiem.Moja pasja jest boks a TYSON na zawsze bedzie mi bliski bo pokazal swiatu jak daleka i trudna droge przeszedl by byc tu gdzie jest teraz.Jego biografia pokazuje ze mozna czasem w zyciu trafic na takie osoby ktore pomoga nam wyjsc na prosta pokazujac normalne zycie a nie tylko prostytutki gangsterzy cpanie imprezy oraz udawanie groznego.Biografia TYSONA pokazala ze nawet kilka razy mozna odbic sie od dna i wyjsc z bagna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones