PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7517}
7,4 10 604
oceny
7,4 10 1 10604
6,7 10
ocen krytyków
Malcolm X
powrót do forum filmu Malcolm X

Oskar dla Denzela

ocenił(a) film na 9

Ameryki nie odkryję, ale po obejrzeniu filmu smutno się robi, że taki film nie otrzymał Oskara. Mam tu na myśli Oskar dla najlepszego aktora.

ocenił(a) film na 7
akediasuzu

dostal za to wiele innych moze mniej medialnych nagrod. To samo w przypadku filmu "Huragan" ktory baaardzo polecam

ocenił(a) film na 10
ktostam00

To prawda. Rola godna Oscara!

użytkownik usunięty
akediasuzu

Zdecydowanie Oscar mu się należał ale Akademia wolała dać go podstarzałem Pacino dla którego była to ostatnia szansa. Genialna kreacja Dezela jest obok Hannibala Lectera najlepszą kreacja lat 90-tych

ocenił(a) film na 8

Niestety często się tak dzieje. Moim zdaniem role w Malcolmie X i Huraganie były lepsze niż ta w Dniu próby (choć ta równie świetna), ale oscar poszedł do Denzela właśnie wtedy. Może Akademia "obawiała" się, że już może nie być lepszej szansy dla Denzela na oscara za pierwszy plan, może nie chcieli dawać drugiego oscara z rzędu Russelowi Crowe ("Piękny umysł")...

Co do roli Malcolma to ciężko sobie wyobrazić kto mógłby zagrać to lepiej.

Wg mnie kreacja Pacyny była równie dobra co Denzela, akademia zadecydowała tak, a nie inaczej, trudno, ale nie deprecjonowałbym tu roli Ala w "Zapachu kobiety", która była genialna.

ocenił(a) film na 8
Hnyszard

Pacino zagrał bardzo dobrze, ale wg mnie to Denzel wspiął się na wyżyny.

ocenił(a) film na 9
Vangelis7

genialna rola Denzela, nie wyobrażam sobie żadnego innego aktora, który mógłby zrobić to lepiej

ocenił(a) film na 8
natalkatusia

zwłaszcza ta scena pod koniec ;) ta jego mina i uśmiech gdy wie co się stanie.. rewelacyjnie to wyglądało

ocenił(a) film na 10
Vangelis7

No tak, dali by mu oskara, ale 2-3 lata wczesniej Denzel dostal swojego 1ego oskara za 2go planowa role w filmie Chwala, a jak wiemy akademia nie lubi rozdawac zbyt czesto oskarow temu samemu aktorowi na tak malym przekroju lat.
Wg mnie to Denzelowi sie nalezy z 5 oskarow tak pozatym :)

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Nie tylko jemu niestety.. Dicaprio, Norton (przynajmniej 4) , Gerard Butler , Tom Hardy - przynajmniej 2 nominacje!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones